grafika
Super User

Super User

VIDEO JOGGING

Artystyczna wariacja na temat joggingu po mieście, podczas którego dwie dziewczyny będą oprowadzać po najciekawszych miejscach poznańskiego fyrtla. Wyposażone w kamery GoPro nagrywają wszystko z pozycji swoich oczu – dzięki czemu widz będzie mógł się poczuć niemal jakby w wirtualny sposób znalazł się na poznańskich ulicach.
W programie joggingu znalazły się sytuacje zabawne i prawdziwe, realne i nierealne, poznańskie i uniwersalne – a wszystko to z dodatkiem muzyki elektronicznej i okraszone percepcją VJ-a Kamyka.

Dave Harrington DJ set w SQ

Już 31 maja w poznańskim klubie SQ zagra Dave Harrington, czyli połowa duetu Darkside.  Bilety na występ artysty są już w sprzedaży.  Od 2011 roku towarzyszył na żywo Nicolasowi Jaarowi podczas koncertów grał na gitarze i sterował elektroniką. Wówczas Harringtona pochłonęła muzyka taneczna, remiksowanie i elektronika. Dave i  Nicolas przekuli wzajemne inspircje do studia, by tam stworzyć DARKSIDE.  5 maja ukażę się jego debiutancka EP'ka “Before This There Was One Heart But A Thousand Thoughts”.

Pharrell Williams wystąpi w stolicy

Pharrell Williams przyjedzie na festiwal Pozytywne Wibracje, który odbędzie się 20 czerwca na stadionie Pepsi Arena w Warszawie. Williams zagra koncert przygotowany specjalnie na największe światowe festiwale. Artyście na scenie towarzyszyć będzie zespół. Bilety są już dostępne na muno.pl

9 kwietnia rusza kolejny STÖRUNG FESTIVAL w Barcelonie

W środę rusza dziewiąty STÖRUNG FESTIVAL. Przedsięwzięcie oferuje w ciągu czterech dni spektakle, warsztaty, pokazy i konferencje wybitnych artystów hiszpańskich i międzynarodowych sceny elektronicznej i eksperymentalnej.STÖRUNG ma nacelu promowanie nowych tendencji sceny elektronicznej, kontynuując swoją misje dzięki multidyscyplinarny platformie od 2006 roku.

Experimental Electronic Music
and Visual Arts Festival
09-12.04.2014
Barcelona

www.storung.com

Można aplikować na Łódź Design

 

Open Programme to szansa, by pokazać swój projekt na festiwalu. Otwarty nabór do 8. edycji Łódź Design Festival 2014 skierowany jest do każdego, a przede wszystkim do instytucji, kuratorów, artystów i projektantów, którzy chcieliby podzielić się efektem swojej pracy z szeroką publicznością.

Wielość form, gatunków i technik zgłaszanych co roku do Open Programme decyduje o niezwykłej wartości tej części festiwalu – od projekcji multimedialnych, przez instalacje dźwiękowe, po tradycyjne formy wystawiennicze. Partnerzy mają istotny wkład w poszerzanie kontekstu poszukiwań w designie. Rada Programowa festiwalu dokonuje selekcji zgłoszonych propozycji i wybiera te najciekawsze, które prezentujemy na festiwalu.

Zgłaszane do sekcji Open Programme projekty muszą wpisywać się w hasło przewodnie tegorocznej edycji Łódź Design Festival – “Brave New World”. Interpretacja tematu powinna opierać się na podstawowych zagadnieniach:
- Teraźniejszość oraz przyszłość w designie;
- Zmiany zachodzące w dziedzinie projektowania;
- Rola projektowania dla rozwoju ludzi i świata;
- Odwaga w przełamywaniu stereotypów, w szukaniu i prezentowaniu nowych rozwiązań.


Więcej na http://lodzdesign.com/wez-udzial/open-programme/

 

DOCS ONTV: Relacja z akcji Pokoloruj swoje miasto – video mapping dla dzieci

Wczoraj w ramach Short Waves Festival odbyła się pierwsza w Poznaniu publiczna realizacja video mappingu rysunków stworzonych przez dzieci. Prace wykonane przez najmłodszych uczniów poznańskich szkół zostały cyfrowo przetworzone za pomocą specjalnie opracowanego programu i w ogromnym formacie wyświetlone na fasadzie CK Zamek. Autorem projektu jest kolektyw VJ-ski .wju

Byliśmy tam, oto nasza relacja.

Warsztaty projektowania plakatów na festiwalu Short Waves!

Podczas nadchodzącego festiwalu Short Waves można będzie wziąć udział w warsztatach projektowania plakatów filmowych ze studiem graficznym Homework.

Podczas 3-dniowych warsztatów, pod okiem Jerzego Skakuna zaprojektujesz plakat do jednego z 7 filmów konkursowych SHORT WAVES GRAND PRIX 2014. Poszczególne tytuły filmowe zostaną rozlosowane między Uczestnikami. Specjalny pokaz filmów odbędzie się przed rozpoczęciem Warsztatów. Zwieńczeniem 3-dniowych działań będzie wystawa poczas Gali Zamknięcia SWF 2014 w Pawilonie Nowa Gazownia.

Nie zwlekaj, zapisz się na Warsztaty projektowania plakatów filmowych z Homework, a być może zaprojektowany przez Ciebie plakat będzie promował nagrodzony na Festiwalu film!

Studio graficzne Homework tworzą Joanna Górska i Jerzy Skakun - absolwenci malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projektują plakaty, a także identyfikację wizualną wielu wydarzeń kulturalnych w Europie. Prace duetu wystawiane były m.in. w Berlinie, Hogkongu, Meksyku, Oslo, Paryżu i Sofii. Mają na swoim koncie liczne nagrody, m.in. Złoty Medal na Biennale Plakatu w Meksyku, Grand Prix w konkursie Vidical, Pierwszą Nagrodę w konkursie AMS "Bądź mądry, czytaj prasę" i Honorową Nagrodę im. Józefa Mroszczaka na XXII Biennale Plakatu w Warszawie.
Więcej o studio Homework na www.homework.com.pl
Termin warsztatów: 2 - 4.04.2014 r

Więcej o warsztatch.

Ruszył Festiwal Short Waves!

NOWOCZESNY, INTENSYWNY, EKSCYTUJĄCY. Short Waves Festival po raz szósty odbędzie się w Poznaniu, od 30 marca do 6 kwietnia 2014 r. Wcześniej, zaczynając 14 marca, objedzie kilkadziesiąt miast w Polsce, Europie i na świecie.

DOBRZE, BO KRÓTKO. Short Waves Festival to najlepsze polskie i światowe krótkie filmy. Tworzone przez zawodowców i amatorów. Bez gatunkowych szufladek. Za to z otwartą formułą pozwalającą zaprezentować bogactwo krótkich form: fabuł, dokumentów, animacji, wideoklipów i obrazów eksperymentalnych. Ostra selekcja gwarantuje pokazy najwyższej jakości artystycznej.

GLOBALNY ZASIĘG. Short Waves Festival to projekcje w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie, m.in. w Meksyku, Amsterdamie, Berlinie, Barcelonie, Rydze. Tak promuje polskich twórców. W Poznaniu, w trakcie stacjonarnej części festiwalu, pokazuje to co najlepsze w światowym krótkim metrażu.

REKORDOWE NAGRODY. Short Waves Festival to najwyższe nagrody dla filmów krótkometrażowych w Polsce. Łączna pula: 60 tys. zł. Najważniejsza z nich to Poznań Open (20 tys. złotych), przyznawana przez międzynarodowe jury. O Grand Prix (20 tys. złotych) decyduje międzynarodowa publiczność. W konkursie Dances with Camera (8 tys. złotych) jurorami są specjaliści w dziedzinie tańca i filmu.

www.shortwaves.pl

Subskrybuj to źródło RSS