grafika

Ruszył Festiwal Short Waves!

NOWOCZESNY, INTENSYWNY, EKSCYTUJĄCY. Short Waves Festival po raz szósty odbędzie się w Poznaniu, od 30 marca do 6 kwietnia 2014 r. Wcześniej, zaczynając 14 marca, objedzie kilkadziesiąt miast w Polsce, Europie i na świecie.

DOBRZE, BO KRÓTKO. Short Waves Festival to najlepsze polskie i światowe krótkie filmy. Tworzone przez zawodowców i amatorów. Bez gatunkowych szufladek. Za to z otwartą formułą pozwalającą zaprezentować bogactwo krótkich form: fabuł, dokumentów, animacji, wideoklipów i obrazów eksperymentalnych. Ostra selekcja gwarantuje pokazy najwyższej jakości artystycznej.

GLOBALNY ZASIĘG. Short Waves Festival to projekcje w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie, m.in. w Meksyku, Amsterdamie, Berlinie, Barcelonie, Rydze. Tak promuje polskich twórców. W Poznaniu, w trakcie stacjonarnej części festiwalu, pokazuje to co najlepsze w światowym krótkim metrażu.

REKORDOWE NAGRODY. Short Waves Festival to najwyższe nagrody dla filmów krótkometrażowych w Polsce. Łączna pula: 60 tys. zł. Najważniejsza z nich to Poznań Open (20 tys. złotych), przyznawana przez międzynarodowe jury. O Grand Prix (20 tys. złotych) decyduje międzynarodowa publiczność. W konkursie Dances with Camera (8 tys. złotych) jurorami są specjaliści w dziedzinie tańca i filmu.

www.shortwaves.pl